Grafit
ul. Sienkiewicza 1
42-400 Zawiercie
tel. 032 67 00 144
serwis kas : 0508 384 961
GG: 8490684
Skype: grafit_2004

Poradnik

Jak dobrać urządzenie

Jaką kasę kupić ?

Przed zakupem kasy, należy dokładnie przemyśleć do czego ma służyć nam kasa. Pamiętajmy, że jest to zakup który dokonuje się nie codziennie. Podatnik nie kupuje kasy z własnej woli, jest to wręcz urządzenie które pozwoli na dokładniejszą kontrole jego sprzedaży. Ale jeśli i tak już musimy ją kupić to pomyślmy o kasie która nam będzie pomagać w pracy, albo przynajmniej nie będzie jej utrudniać.
Jeszcze jedna ważna rzecz : Jeśli mamy już kasę to każda awaria równa się z zamknięciem sklepu. Nie można sprzedawać bez kasy zapisując na kartce obroty z myślą o późniejszym wbiciu na kasę. Każdy przestój to wymierna strata. Kwoty strat są najczęściej wyższe niż różnica pomiędzy kasą tanią, a kasą dobrą.

PRZYKŁADY ZASTOSOWAŃ RÓŻNYCH MODELI KAS:

Kasa do kiosku z gazetami, sklepy spożywcze, mięsne i inne małe i średnie punkty sprzedaży . Kasa powinna mieć czytelny wyświetlacz, szybką drukarkę. Musi być prosta i szybka w obsłudze. Taka kasa pozwoli nam na sprawną obsługę klienta, na rozładowanie chwilowej kolejki.
Sklep chemiczny, kosmetyczny, AGD i podobne placówki nie mające dużego ruchu. Do tego rodzaju działalności najlepiej kupić kasę; prostą w obsłudze. Jeśli nie korzysta się często z urządzenia, to naprawdę dobrze wybrać sobie kasę mało skomplikowaną aby uniknąć problemów z wystawieniem paragonu.
Usługi, sprzedaż mat. budowlanych, gazu, sprzedaż na paragony i Faktury Vat. Najlepiej nadaje się kasa która nie tylko potrafi wystawiać paragony ale w połączeniu z komputerem drukuje również Faktury i rozlicza stany magazynowe. Pozwoli to nam na szybką i bezbłędną obsługę klienta. Koszt takiego rozwiązania jest nieco droższy od zwykłej kasy ale można zastosować odpowiedni model kasy która spełni nasze oczekiwania
Firmy handlowe: W firmie potrzebne są komputery które rozliczają stany magazynowe na bieżąco, pilnują płatności itp. W tym przypadku do komputera kupujemy fiskalną drukarkę paragonów. Pozwoli to nam na sprzedaż z komputera, w taki sposób jak odbywało się to do tej pory. Taka sprzedaż to brak pomyłek, dokładne rozliczenie sprzedaży i magazynu.
Nasza firma specjalizuje się również w sieciach komputerowo-kasowych . Ale te rozwiązania kasowe wyposażone są w specjalistyczne kasy fiskalne, w czytniki kodów kreskowych, wagi etykietujące wspomagające sprzedaż. Połączone z centralnym komputerem rejestrującym sprzedaż oraz inne rozliczenia.